blog - jak pozyskać klienta

Jak Pozyskać Klienta? – Poradnik cz.2

Jak pozyskać klienta? Jak zdobyć klienta? Jak rozwinąć firmę? Dziś część druga naszego poradnika i 4 kolejne sposoby na zwiększenie bazy klientów.

 

Wykorzystaj reklamy płatne! – jak pozyskać klienta, metoda nr 5.

Reklamy Facebook i Google AdWords to świetny sposób na rozreklamowanie firmy. Obie platformy pozwalają na ustawienie niskiego dziennego limitu wydatków – zachęci to szczególnie tych, którzy mają ograniczony budżet lub dopiero chcą przetestować nowe możliwości reklamy. Reklamy Facebooka są zdecydowanie łatwiejsze do ustawienia i opanowania. Jeśli stawiasz pierwsze kroki w reklamie internetowej to omijaj Google AdWords. To bardzo skomplikowany system wymagający specjalistycznej wiedzy. Gdy jej nie posiadasz, istnieje duża szansa, że zainwestowane pieniądze nie przełożą się na większą liczbę klientów. Jeśli korzystasz już z Google AdWords to koniecznie zbieraj listy remarketingowe i wykorzystuj dane w kolejnych kampaniach!

Załóż bloga! – jak pozyskać klienta, metoda nr 6.

Załóż bloga!

Twoja wiedza na temat towarów czy usług proponowanych przez Twoją firmę jest zdecydowanie większa niż większości ludzi. Nie traktuj tego jak wiedzę tajemną, jak największą tajemnicę sukcesu. Nawet jeśli podzielisz się najważniejszymi wiadomościami to szansa, że ktoś wykorzysta je w celach zarobkowych jest minimalna. Jeśli nie dzielisz się przepisem na Coca-Colę czy panierkę KFC to śpij spokojnie. Dziel się wiedzą i edukuj potencjalnych klientów. Wszystkie wartościowe informacje jakie napiszesz na swoim blogu wpłyną korzystnie na reputację Twojej firmy, zachęcą klientów do zakupów. Blogi firmowe świetnie się pozycjonują, wykorzystaj je, aby zwiększyć obroty!

Napisz ebooka! – jak pozyskać klienta, metoda nr 7.

Bardzo podobny punkt do poprzedniego. Dziel się wiedzą. Za darmo, za tweeta, za zapisanie się do newslettera, za niewielką opłatę. Jeśli masz coś ciekawego do przekazania to zrób to. Jeśli masz już blog to stworzenie ebooka z kilku wpisów podanych w inny sposób zajmie tylko moment. 

Napisz ebooka!

Zaprzyjaźnij się z blogerami! – jak pozyskać klienta, metoda nr 8.

Po pierwsze, znajdź popularny blog, którego czytelnicy wpasowują się w Twoją grupę docelową. Po drugie, stwórz wspólnie z właścicielem bloga ciekawe treści. Po trzecie, patrz jak jego czytelnicy zostają Twoimi klientami! Pamiętaj, że treści w takim wpisie muszą jak najmniej przypominać reklamę. W przeciwnym wypadku okaże się to klapą.

Chcesz poznać więcej sposobów? Przeczytaj część 1 poradnika jak pozyskać klienta.

 

Ten wpis został wyszukany dzięki frazom:

  • jak pozyskać klienta
  • jak zdobyć klienta
  • jak zarabiać więcej
  • jak rozwinąć firmę